קבצי מסלול יוקנעם-מוחרקה-נחל רקפת (28/7/06)

 

מסלול קצר. מועט המכיל את המרובה. עליות עבות, נוף ואויר הרים, תצפית יפה, סינגל בחלקו טכני ובחלקו בחורש, וירידרדרת (להלן ירידה דרדרתית).

 

התחלה בחניון הקניון ביוקנעם, טיפוס למוחרקה דרך איזור התעשיה שמול הקניון, עליה עבה שתובעת הרבה מאמץ.

הפרס על המאמץ הוא הנוף היפה מהתצפית ליד המוחרקה, יושבים בחורשה לוגמים שתיה, חוטפים כריך וצוברים אנרגיה לאחר המאמץ.

 

את הירידה אנו מתחילים בשביל האדום - שביל הליכה. הכניסה לשביל היא בנקודה 13 כ- 200 מטר בירידה בכביש מהתצפית אנו נכנסים שמאלה.

הקטע הראשון של השביל קצת בעייתי ברכיבה אבל לא נורא, מכסימום הולכים כמה צעדים פה ושם.השביל הופך נוח לרכיבה ומוביל אותנו לחירבת כרך. איזור החירבה עובר טיפוח עם אבנים המסמנות את השבילים ושילוט המסביר על האתר, שווה לנוח קצת, לשוטט ולקרוא את ההסברים.

המשך הרכיבה על הסינגל האדום שבקטע היורד מחירבת כרך השביל הנוח הוא דווקא כ- 20 מטר משמאל לשביל האדום, בסוף הירידה מהחירבה, אנו פוגשים דרך ג'יפים, לא להתפתות ולהמשיך עליה אלא בעיקול הדרך יש את המשך הסינגל בתוך הוואדי נקודה 21.

 

קטע נהדר של רכיבה בשביל צר המתפתל בחורש ים תיכוני. עד שנפגש עם דרך ג'יפים בנקודה 25. הממהרים יפנו שמאלה ולאחר 2-3 ק"מ יפגשו את השביל בו עלינו.

הממשיכים איתנו יפנו ימינה ובנקודה 31 ינטשו את השביל, פה אנו מתחילים ירידה דרדרתית בקטעים מסוימים לערוץ נחל רקפת.

נא לא להתבלבל ובנקודה 32 לקחת את הצד השמאלי של המזלג.

סוף הירידה יביא אותנו לגדר מפעל נקודה 33. אנו פונים ימינה לאורך הגדר בנקודה 34 נפנה שמאלה לעליה תלולה אך קצרה שתוביל אותנו למעקף המפעל וליציאה לכיוון יוקנעם, אנו נפנה שמאלה בדרך הצדדית שתוביל אותנו דרך אזור התעשיה חזרה לחניה בקנין.

 

 

זהו. טיול נעים.

.

קישור לדף הרכיבה באתר רכסים הראשי.

 

 ולקבצים:


.