קבצי מסלול עבדת - מעלה שרב - מעלה נחש צמא (13.2.04)

 

האם זה מסלול מומלץ? לא יודע.

האם נהנתי? מאד.

האם הייתי עושה אותו שוב? כן.

האם הייתי משנה את המסלול? כן.

האם כדאי לכם לבצע אותו? תחליטו לבד.

 

ראשית, למי מיועד המסלול? המסלול מיועד לרוכבי אופני הרים, כי אי אפשר לבצעו בשום דרך אחרת ביום אחד. המסלול מיועד לרוכבי אופניים אשר לא פוחדים ללכת ויכולים להרכיב את האופניים על כתפיהם ולטפס בשבילי הליכה.

אחרי כל ההקדמה, המסלול שביצענו:

יצאנו מחניון עובדת לכיוון דרום מזרח בכוונה לעלות על דרך הבשמים כפי שעשינו במספר טיולים רב, להפתעתנו חוות הניסיונות השתלטה וגידרה את הוואדי מהחווה לכיוון דרום מזרח. דבר זה גרם לנו לחפש על הגבעות חלקית בהליכה חלקית בדילוג על גדרות מסלול חליפי. מסיבה זאת הנ.צ. הראשון אינו בהתחלת המסלול, כנראה שעדיף להקיף את עבדת מצפון.

בהמשך הדרך מהירה ושוטפת ברמת נפחא עד לחלק העליון של מעלה שרב. נוף מהמם. הירידה בסינגל של מעלה שרב חלקה בהליכה קלה והרוב ברכיבה. בתחתית המעלה עם הפגישה בערוץ (לדעתי באיזור נ.צ. 26) המתינו דקה והסתכלו סביב, פנורמה נהדרת של עמודים נעדרי שם, להלן "עמודי רכסים", ממשיכים ומגיעים לעין שרב (34), מספר דקלים בנווה מדבר. מכאן יתחיל מעלה נחש צמא בתחילה מעבר ערוצים פחות או יותר באותו גובה - רכיב, לאחר מכן עליה מתונה - רכיב בהפסקות, ולבסוף עליה ארוכה בשביל סלעי ותלול בלתי רכיב לחלוטין, האופניים לפעמים בהליכה לצד הרוכב ולעיתים על הכתף, לא עליה קלה. העליה נגמרת במאגורות נחש צמא. ניתן להכנס ולרכב עם האופניים בתוך המנהרה, אני רכבתי עד המקום שהיה חשוך, יתכן וכדאי להביא פנסים, אבל זהירות, איני יכול להעיד על הקורה בהמשך.

לאחר מכן המשכנו כמסומן במפה, ידענו שבין נקודות 59 ו- 60 אין שביל וקיוינו שהמעבר יהיה מהיר, התבדנו, שוב קטע הליכה לא קל עם טיפוס והאופניים על הכתף. מומלץ בנקודה 52 לחתוך לכיוון 10 ולחזור על השביל של הבוקר, או לאחר מכן לחתוך לכביש כפי שביצענו בהמשך.

 

זהירות: המסלול עובר בשטח אש צהל"י. נדרש תאום ו/או רכיבה בסופי שבוע.

.

 

 


.