מסלול מכתש גדול - צפון (16/2/07)

 

אזהרה:

  • המסלול בשטח המסומן כשטח אש, רכיבה בסופי שבוע ותיאומים עם הצבא כנדרש.

 

פיטר: "נוף כל כך יפה, חבל לרכב" משפט כזה מפיו של פיטר, אחד מאלופי הרכיבה הטכנית, שקול לזהב. אכן נוף מדהים, באזור לא מטויל.

 

למה איזור לא מטויל לא כל כך ברור לי, השטח הוא בשולי שטח אש (ואכן מצאנו קליע או שניים), ראינו בשטח פה ושם שרידים של סימוני שבילים ישנים שכנראה בוטלו.

 

הערת אזהרה: המסלול הוא מסלול משולב רכיבה הליכה, לא מעט הליכה, לפחות 25% מהקשת הצפונית של המכתש הלכנו ברגל, לא הליכה מסוכנת אבל קטעי קישור ושבילים מסוימים לא רכיבים, כלומר אם שונאי הליכה אתם, המסלול הזה לא עבורכם. המסלול לוקח לא מעט זמן למרות שאינו ארוך.

 

לעומת זאת אם ההליכה לא מרתיעה אתכם תרויחו נופים מדהימים, רכיבה בסיגלים יפים על שולי המכתש, ויודעי הגיאולוגיה וגם הדיוטות יזהו שרידי ים שהיה שם בעבר ואינסוף סוגי אבנים ומשקעים, חבל רק שמלמעלה תוכלו לראות גם איך המחצבות פוצעות את המכתש.

 

ולעובדות:

נקודת יציאה בירוחם, חנינו באיזור מד"א והמשטרה במזרח העיר. הורדנו רכב הקפצה לאורון.

הרכיבה מתחילה בכביש לכיוון מזרח עד הכניסה להר אבנון, עולים להר בדרך עפר, בסוף הדרך אנו ממשיכים לכיוון צפון מזרח, מכאן ואילך אנו על שבילי גמלים, פה ושם השביל הולך לאיבוד אבל אנו נמצא אותו ונמשיך. לא אוכל לומר שהמסלול שעשינו הוא האופטימלי בשטח אבל הוא כיוון טוב מאוד, רוב הרכיבה מבט ימינה ואנו רואים את המכתש.

באיזור הנקודות 25,26 יש אפשרות ירידה למכתש אותה ניצלנו בעבר ברכיבה בהר צייד.

עד נקודה 33 למעט קטעים קצרים רוב הדרך רכיבה. בנקודה 33 יש נקודת החלטה, לפי המפה יש שביל גמלים היורד מזרחה אל מחוץ למכתש או יש אפשרות לנסות להתחבר לשביל היורד על צלע המכתש לכיוון כביש היציאה מזרחה מהמכתש, זו הדרך שבחרנו.

מכאן (33) ועד הכביש רוב הדרך הלכנו לצד האופניים, חלק בשבילים לא שבילים וחלק שבילים לא רכיבים. הרווח בקטע זה הוא ההליכה על כרבולת שהיא המשך של הר כרבולת שמדרום לכביש.

 

לאחר הירידה לכביש, מחוסר זמן המשכנו ישירות לרכב שהורדנו לאורון, השארתי כאפשרות את הנקודות והמסלולים שתכננו להמשך.

 

טיול לא קל עם נוף מדהים.

 

 

זהו. טיול נעים.

.

 

.

 ולקבצים:


.