קבצי מסלול נחל יששכר-נחל תבור הסינגל הכחול (12/3/04)

 

כל שנה בעונה זו התלבטות קשה, האם לנסות ולבצע עוד מסלול נגב בשבועות האחרונים של החורף או לרוץ לצפון ולראות את המים והפריחה. ניצלנו שבוע ללא גשמים כדי לרכב במסלול נחל יששכר ונחל תבור, מסלול שבצענו גם בעבר. הפעם הגיוון היה נסיון לרדת בסינגל הכחול שליד קיבוץ גזית. זכינו בגדול, הסינגל יפיפה, רכיב כמעט ברציפות, רוחב שביל של 20 ס"מ מוקף בשפע ירוק ופרחוני.

 

אסור לרדת מהשביל כל אזור נחל תבור הינו שמורה.

 

ולתיאור המסלול:

מסלול מעגלי המתחיל בנווה-אור, רכיבה דרומה מספר ק"מ וכניסה מערבה לנחל יששכר, נחל יששכר אינו מעניין במיוחד וכן גם הרכיבה למעלה על הרמה, הם רק המבוא ליהלום של הטיול - נחל תבור. מנחל יששכר יש לנו שתי דרכים עיקריות לעלות למעלה, הדרך האדומה מנ.צ. 5 ורכיבה לכיוון כוכב הרוחות, או המשך בכחול לכיוון מושב מולדת. ברכיבה זו בחרנו באפשרות השניה. יש לשים לב באיזור נ.צ. 5 ו- 50 השבילים אינם מסומנים בדיוק, אנחנו טעינו, בנ.צ. 50 יש לקחת טיפה צפונה (ימינה) ולאחר מכן מערבה לחציית הואדיון.

במפה, ובקיבצי המסלול יש מספר אפשרויות לירידה לנחל תבור, הירידה דרך הסינגל המיזרחי סומנה במפה בתור אופציה אולם לא נוסתה על ידינו. אנו בחרנו לרדת בסינגל הכחול ליד גזית, בחלק מהמפות יש שתי כניסות לסינגל הכחול (מרחק כ- 100 מ' בניהן הראשונה למיטב זכרוני מסומנת בשטח על עמוד) אנחנו ירדנו בשניה, מתחילה כשביל ג'יפים. לאחר מספר מאות מטרים הופכת לסינגל (איזור נ.צ. 42), מנקודה מסוימת השביל נכנס ימינה יש לשים לב לסימון ולא להתפתות לרדת ממש לתוך הערוץ. בחודש מרץ הסינגל מוקף צמחיה ירוקה ורכיב כמעט לחלוטין, איני יודע אם אינו מוקף בקוצים בקיץ. לאחר סינגל של באורך של יותר מק"מ אנו בתוך ערוץ נחל תבור. הרוצים להמנע מהסינגל יכולים לרדת דרך גזית.

נחל תבור - המדרונות ירוקים המים והדרך מצטלבים למספר לא קטן של מעברי מים רכיבים ברובם (תלוי בכשרונות הרוכב), מומלץ לאטום טלפונים וכדומה.

 

מסלול נהדר.

 

.