קבצי מסלול הר צוריעז

המסלול עובר בשטח אש של חיל האויר, חובה לתאם הטיול.

 המשתמש במידע זה עושה זאת על אחריותו בלבד.

 

מסלול סוריאליסטי. חבורה צבעונית של רוכבי אופניים רוכבת במרחבי שטח אש של חיל האויר, בין מכתשי פצצות ושרידי רכב מפויח. הרגשה קצת מוזרה.

המסלול מתחיל במפגש של נחל פארן וכביש מצפה-רמון אילת. רכיבה מערבה ועליה לרמה שמצפון להר צוריעז. כל שטח הרמה הינו מטווח של חיל האויר, אין לגעת בדבר, הרבה שרידים של פצצות, רכבים פגועים המשמשים למטרות. כאשר רכבנו שביל הגיפים היה נקי.

החיבור של שביל הג'יפים לסינגל אינו בדיוק לפי המפה, אנחנו בחרנו לסטות לסינגל בנקודה 13, החיבור אינו ברור ויש לחצות ואדיון לכיוון דרום מזרח כדי לגלות את השביל. הסינגל אינו נקי משרידי הדברים שזורקים המטוסים ונדרשת יותר זהירות. רוב הזמן השביל די ברור על הקרקע.

בכתף המערבית של הר צוריעז מתחילה הירידה, רכיבה בחלקה. לפני הירידה להעיף מבט ארוך בנוף המדהים. בסוף הירידה מפגש עם נחל אשל בנקודה 38. למרות שלא מסומן יש שביל בצד הצפוני של הואדי המוביל מזרחה.

בדרך חזרה חובה להכנס לקניון עדה בנקודה 44. קניון מדהים מפותל וצר, המעבר עד כדי כך צר שחייבים להוריד את התרמיל על מנת לעבור.

מסלול זה הינו יום אחד בטיול של יומיים שעשינו באיזור, היו השני היה רכיבה מאותה נקודת מוצא דרך רמת ברק לערבה. הלינה אפשרית בחניון הלילה שליד מפגש נחל פארן עם כביש מצפה-רמון אילת.

 

המסלול עובר בשטח אש של חיל האויר, חובה לתאם הטיול.

 המשתמש במידע זה עושה זאת על אחריותו בלבד.

 

 


.