קבצי מסלול הר חריף-הר רמון-מעלה לוץ-נחל אליאב (3/2/06)

 

מבוסס על טיול של אילן שחם. רכיבה (למעט הקטע המינהלי על הכביש)  בעיקר על סינגלים. רוב סינגלים זורמים גם לא לרוכבים המאוד טכניים.תאור מפורט ויפה יש בסיפור הדרך של אילן, אבל לצאת בלא כלום אי אפשר, אז ככה:

החניה ונקודת ההתחלה/סיום נבחרה ליד שומר המחסום של הר חריף לאור הסיפורים הרבים לפריצות לכלי רכב בנגב,   הדבר מוסיף לנו כ-5 ק"מ של רכיבת כביש לכל כיוון.

כניסה לשטח על השביל 4X4 אדום המוביל להר רמון. רכיבה זורמת ומהירה עד לפיסגה, על הפיסגה שרידי טומולים עגולים. הנוף יפה, אנו נוסיף עוד מספר תצפיות בהמשך, בצד מזרח של ההר מעבר לוואדי השלוחה שאליה נרד מיד. הירידה היא בהמשך השביל האדום, אבל בסוף הירידה נמשוך דרומה על השלוחה שראינו, בחצי הגובה של המדרון השמאלי של הואדי. קטע זה של הדרך משלב קצת הליכה ברכיבה אבל לא יותר מידי. סיום הסינגל הוא בנקודה 8 שבה נמצא דרך גיפים שתוביל אותנו מזרחה עד לתצפית נהדרת על המכתש (נ.צ

11) כדי להגיע לתצפית יש להכנס כ- 100 מטר מזרחית לדרך. מקום נהדר לארוחת הבוקר.

ההמשך הוא על שביל לא מסומן המושך דרומה בוואדי שמול התצפית, השביל מתחיל כדרך ג'יפים העולה לרכס, בתום העליה (נ.צ. 13) יש לפנות שמאלה למזרח ולא להמשיך מערבה, לאחר מרחק קצר יהפוך השביל לסינגל המושך לאורך השלוחה, נחמד וזורם. אנו מחרנו לרדת מהשביל בנקודה 20 ולהמשיך על דרך הג'יפים שבוואדי ממערב, נראה ששוה לנסות להמשיך דרומה על השלוחה.

בהמשך אנו מגיעים לתצפית בחלק העליון של מעלה לוץ. אין מילים, נוף מדהים כשהשולטת על הנוף ממרחק פסגתו המשולשת של הר עריף.

אנו חוזרים לאחור עד נ.צ. 26 עוזבים את הדרך וצונחים לסינגל של נחל אליאב. כ-4 ק"מ של סינגל מענג. בנקודה 40 אנו פוגשים את השביל השחור שמוביל לצפון-מזרח השביל לא החליט אם הוא סינגל או 4X4, בכל מקרה רכיב. לקראת קצהו טיפוס על גבעה וירידה ואנו בתחילתו של השביל האדום של נחל לוץ. חיבור לשביל הכחול לכביש וחזרה על הכביש למכוניות. סה"כ כ- 30 ק"מ.

.

זהו. טיול נעים.

.

 

קישור לדף הרכיבה באתר רכסים הראשי.

 

 

.

 


.