קבצי מסלול עין-אום-צלאח והארדון (31/3/06)

 

מסלול מדהים.

מסלול מדהים.

מסלול מדהים.

מסלול מדהים.

מסלול מדהים.

מסלול מדהים.

אחרי שהבנו את זה, קצת נפרט, המסלול הוא לחובבי רכיבת סינגלים אשר בטיול זה זורמים להפליא גם לא לבעלי יכולת טכנית מופלאה, אבל הטיול הוא גם לאלה שאינם בוחלים להתאמץ קצת (או יותר מקצת) בסחיבת האופניים עליהם על מנת להרוויח טיול מדהים.

את המסלול התחלנו בחניון בארות שבמזרח מכתש רמון, רובינו הגיע למכתש ערב קודם הרכיבה. הרכיבה מתחילה מהחניון לכיוון מעלה נוח שבצפון מזרח המכתש, כשמו כן לא הוא, לא נוח לחלוטין. עליה קשה שכולנו הלכנו בה ברגל מי יותר ומי פחות. הדרך בתוך המכתש לקראת המעלה חולית אבל רכיבה.

הגענו לראש מעלה נוח, נציץ אחורה לנוף היפה של המכתש, יפה אבל כלום לעומת מה שמחכה לנו בהמשך.

אנו רוכבים לכיוון צפון מזרח עד נקודה 11. עד כאן דרך 4X4 . אנו יורדים ממנה ימינה לכיוון ערוץ נחל אנמר ומנקודה זו עד החזרה למכתש אנו על סינגלים.

באזור נקודה 21 נזהה על המדרון השמאלי שביל צר, אותו נטפס כאשר האופניים לצידנו או נדחפים על ידינו במדרון התלול לעיתים, קצת קשה אבל לא נורא, קטע זה נגמר כאשר מגיעים לאוכף באיזור נקודה 45 מכאן ואיך אנו זורמים להנאתנו בסינגלים אשר מסתיימים בראש המפל של עין-אום-צלאח. נעקוף את המפל משמאל ונרד לגב.

 

תארו לכם, יום חם 28 מעלות, הכל יבש סביב, המלח של הזיעה יבש על הפנים, 12 בצהריים. מולכם גב עמוק מלא מים קרים, לא תקפצו?

קפצנו, כל אחד בתורו צורח ממכת הקור שמקבלים בכניסה למים, איזה כיף. יוצאים לאכילת הכריך וקפה מהפינג'ן של יעלה. מקום מדהים למנוחה של אמצע רכיבה.

 

כדי להמשיך אנו חוזרים למעלה המפל והפעם עוקפים אותו מימין, רוכבים בחצי גובה, ולא שוכחים לזרוק מבט פרידה לגב. ממשיכים ברכיבה עד לחציית אוכף וירידה לנחל אנמר (נקודה 36) מתחילים לרכב במעלה הנחל עד נקודה 58 שם עוזבים את הנחל לערוץ אחר ובשלב מסוים אנו מתחברים לערוץ נחל קמאי. כל הרכיבה היא על שבילי גמלים תוך מעבר מפעם לפעם את הערוץ וחיפוש המשך השביל בצד השני, הוא תמיד יהיה שם.

 

לקראת נקודה 88 נצטרך שוב לעלות קצת ברגל. בנקודה זו מתגלה לנו נוף מדהים, אחד הנופים היפים שראיתי בחיי. החלק הדרום מזרחי של מכתש רמון פרוש כעל כף ידינו, נוף קדומים, פשוט אין למה להשוות את המראה.

 

בהמשך השביל לכיוון נקודה 90 (גם פה נלך קצת ברגל, ואף נסייע אחד לשני בהעברת האופניים במדרגות הסלע). נקודה זו היא תצפית נהדרת נוספת המשלימה את הקודמת. מכאן נזהה את השביל בו נרד למכתש ואף את החניון שבו מחכות המכוניות. תחילת הירידה ברכיבה וההמשך שביל דרדרתי תלול בו נלך. עם הירידה למכתש נוכל להמשיך ברכיבה מהירה עד החניון.

.

זהו. טיול נעים.

.

קישור לדף הרכיבה באתר רכסים הראשי.

 

אזהרות:

  • יום ארוך (לנו לקח כ- 10 שעות, ללא תקלות מיוחדות אבל עם חניה ארוכה מאוד בגב).

  • יש לקחת הרבה מים (אני גמעתי כ-5 ליטר ברכיבה זו).

  • מומלץ לקחת פנסים, מספר קבוצות שרכבו באזור גמרו את הרכיבה בחושך - (מאוד לא מומלץ להגיע למצב זה).

  • מומלץ לבצע את הרכיבה כאשר הימים אינם קצרים מאוד.

.

 ולקבצים:


.