קבצי מסלול ערד-נחל בוקק-מעלה יאיר (10/11/06)

 

מסלול שהופיע כבר במספר מקומות, להשלמת התמונה ופרטים נוספים יופיע פעם נוספת.

 

מסלול מדברי יפה שמושך אותנו מערד דרך נחל בוקק עד לקו המצוקים שמעל מלונות ים המלח, תצפיות יפות וירידה לים המלח. המסלול המוצע פתוח ומחייב הקפצה עם רכב בסיומו בחזרה לערד.

המסלול משלב רכיבת סינגלים ברובה זורמת לרוב הרוכבים ושבילי 4X4.

 

הכניסה לשטח (1) היא באיזור המלונות בערד, כמה מטרים מזרחית לפניה למצדה. תחילת הרכיבה בדרך 4X4.

בנקודה 2 השביל הירוק מוביל בירידה מימין לשלוחה, אנחנו זממנו לרכב מעל נחל פראים ולכן בנקודה 2 במקום לרדת מימין לשלוחה יש להמשיך על השלוחה, הכניסה לשביל לא כל-כך ברורה, אולם לאחר מכן הצלחנו לזהות סימון שבילים אדום, כנראה ישן.

לצערי מוביל הטיול (כבודי) אינו בין הראשונים ברכיבה בקבוצה, ובנקודה 7 שבה לא ברור היכן הולך השביל, הקבוצה משכה ימינה לוואדי, באלגנטיות ויתרתי, וכך נפרדנו לשלום מנחל פראים.

כך אנחנו מושכים דרך מאהל בדווי, מנפנפים לשלום לילדים וממשיכים עד נקודה 13. כאן החברה שרכבו בעבר רוצים להמשיך בוואדי מזרחה, הפעם אני מתעקש, והם נזכרים שאכן באותה נקודה טעו בניווט גם בפעם הקודמת, אנחנו רוכבים בעליה דרומה בדרך שלא החליטה אם היא סינגל או דבל.

הדרך נפתחת לדרך שבשלב מסוים הופכת לסימון כחול באיזור נקודה 22 ומאוד מפתה לדהור מזרחה, שוב הראשונים מתפתים לדהרה בנחל מורג, שהוא לא מטרתנו היום, שיחת טלפון קצרה מחזירה אותם לאחור, אנו שוב ממשיכים דרומה עוקפים את ההר, ניתן להתחיל מיד לרדת מהדרך ולהרגיש את הסינגל, וכאן אנו מתחברים לנחל בוקק.

המסלול די ברור וזורם, כיף. מנקודה 22 עד המפל של נחל בוקק (56) (בדרך חוצים מפל נוסף). הרבה קילומטרים של סינגל, רק בנקודה 50 אנחנו חוצים דרך 4X4. לאחר נקודה 50 יש להמשיך בצד הימני של הערוץ ולטפס טיפה על הכתף הימנית של הוואדי.

 

במפל תצפית יפה לים המלח ולמלונות, מקום מצוין להפסקת קפה.

 

נמשיך ברכיבה, ניתן לתצפת גם בנקודה 61, עליה ויתרנו וממשיכים למעלה יאיר, לפני תחילת הירידה למעלה יאיר ממש ליד השלט מומלץ להמשיך כמה מטרים צפונה לתצפית יפיפיה למצוקי נחל יעלים.

 

מעלה יאיר, הרבה יותר "תרבותי" ממה שהיה פעם, אבל עדיין מאתגר, ורוב הרוכבים עדיין ילכו קטעים מסוימים ברגל.

 

רכבנו כ-5.5 שעות עם הפסקות קפה ותיקונים ארוכות.

 

 

זהו. טיול נעים.

.

קישור לדף הרכיבה באתר רכסים הראשי.

 

 ולקבצים:


.