קבצי מסלול גבעת ישעיהו-משואה-גודד-אדרת (17/3/06)

 

טוב, לדוד יש יום הולדת, והבחור מבקש מסלול עם סינגלים, איך אפשר לסרב לבקשה כזו?

על הפרק עלה סינגל שרכבנו לפני כשנה וחצי וכיכב לאחרונה בפורום טיולי האופניים, אז לקחתי את הסינגל משולב עם תל גודד (מסלול שרכב לאחרונה אריה הדג ) שילבתי עם קצת מערות מסתור שרבות כמוהן מפוזרות באיזור, ויצא מסלול בדיוק לטעמי: נוף, שילוב של סינגלים במידה הראויה קצת היסטוריה וידיעת הארץ ובעונה זו של ירוק ופריחה. המירקחת ממש מושלמת.ולסיפור הרכיבה:

 

חניה בגבעת ישעיהו, גולת הכותרת של הרכיבה היא הסינגל שמסתיים בדיוק בישוב וכך נישאר עם טעם מושלם בפה. טיפוס למצפה משואה על הכביש (או בשביל המקיף מצפון) לשם תצפית מושלמת לכיוון מערב כל שפלת יהודה מונחת על כף ידינו. מהמצפה נרכב דרומה, סינגל היוצא דרומה מחניית המצפה יוביל אותנו לכיוון תל גודד, תחילתו של הסינגל עד לעליה לרמה היא טכנית קצת אבל מרגע שעלינו לרמה הסינגל זורם וקל לכל הרמות הוא מצטלב פה ושם עם הדרך וממשיך לאחר המפגש. הרכיבה על הרמה נותנת תצפיות נוף יפות למזרח ומערב. קטע זה מסתיים בתל גודד.

ההמשך הוא לכיוון מזרח, הפעם ירדנו צפונית לתל גודד, עד כמה שזכור לי הירידה מדרומו יותר נוחה, אנו ממשיכים לחירבת רפע שממזרח לכביש (נ.צ. 25), איך יודעים שהגענו לנקודה הנכונה? לב חירבת רפע היא באוכף שבשיא העליה. חירבת רפע מכילה כמות גדולה מאוד של מחילות מסתור, המערכת הגדולה ביותר מכילה הרבה חדרים ומחילות באורך של עשרות מטרים, אם חובבי היסטוריה וזחילות אתם, המקום יעניין אתכם ביותר. ציוד חובה פנסים וחוט באורך של עשרות מטרים, את החוט יש לקשור בכניסה למחילה, על מנת למצוא את הדרך חזרה במבוך.

אז איפה נכנסים, כאשר עליתם לשיא האוכף יש מימינכם עץ, עץ זה גודל בפתח המערכת, למערכת פתחים נוספים שאפשר בהמשך לצאת מהם.

 

המשך הרכיבה מקיף את נחושה ומגיע לחירבת קיט עם מבנה ישן ומרשים. בירידה מחירבת קיט בחרנו לברוח מהשביל בנקודה 33 (יתכן ובקיץ קטע זה יהיה קוצני) כמו כן בנקודה 67 יש גדר (עם פרצה)  הרכיבה בקטע זה נחמדה אולם החוששים יכולים להמשיך על השביל הכחול עד המפגש עם האדום שהוא דרך הפטרולים לשעבר.

אנו רוכבים טיפה מזרחה וצפונה, באיזור נקודה 40 ישנו סינגל נחמד וזורם במקביל לשביל בסיום קטע זה, נקודה 47 נפגוש כביש ושער. ישר ליד השער מימין נגלה רצועת אדמה חומה ברוחב 20 ס"מ ומצדדיה (לפחות בעונה זו) משטח צמחיה ירוק משולב בפריחה. זה הסינגל שיוביל אותנו עד גבעת ישעיהו, קילומטרים מקסימים של סינגל זורם, 20 ס"מ של חוט חום מדהים בים הפריחה. פה ושם הסינגל מצטלב עם דרך רחבה, הסתכלו קדימה ותמיד תזהו את ההמשך. הסינגל מסתיים בירידה הנפגשת עם הגדר של גבעת ישעיהו.

.

זהו. טיול נעים.

.

קישור לדף הרכיבה באתר רכסים הראשי.

 

אזהרות:

  • אין להיכנס למחילות ללא פנס וחוט הקשור בכניסה על מנת למצוא את הדרך חזרה.

  • האזור מלא מחילות ובורות נסתרים ירידה מהשבילים עלולה להסתיים בנפילה לבור.

  • המסלול חורג קצת מזרחה מהקו הירוק, לא ברור לי אם גדר ההפרדה הושלמה באזור.

.

 ולקבצים:


.